نمایش فایل(دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد سرمایه اجتماعی 83 صفحه)

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه اجتماعی ورد قابل ویرایش با فرمت doc بصورت جامع و کامل با منابع بروز و جدید مشخصات فایل تعداد صفحات83حجم145/381 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل اینفصل دوم پایان نامه سرمایه اجتماعی,پیشینه تحقیق سرمایه اجتماعی,پیشینه داخلی سرمایه اجتماعی,پیشینه خارجی سرمایه اجتماعی,پیشینه پژوهش سرمایه اجتماعی,پیشینه نظری سرمایه اجتماعی,مبانی نظری سرمایه اجتماعی,دانلود مبانی نظری سرمایه اجتماعی,مبانی مفهومی و نظری سرمایه اجتماعی|42082046|rfj40085906|آر اف
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد سرمایه اجتماعی 83 صفحه را مشاهده می نمایید.

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه اجتماعی ورد قابل ویرایش با فرمت doc بصورت جامع و کامل با منابع بروز و جدید


مشخصات فایل
تعداد صفحات83حجم145/381 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

این نوشتار نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه اجتماعی می باشد که در قسمت اول مبانی نظری سرمایه اجتماعی بیان میشود. در اینجا مبانی مفهومی و نظری سرمایه اجتماعی که شامل تاریخچه سرمایه اجتماعی و اهمیت آن، تئوری پردازان و تعریف آن از سرمایه اجتماعی، تعریف مفهومی سرمایه و سرمایه اجتماعی و ... می باشد. در قسمت دوم نیز به بررسی پیشینه تحقیق سرمایه اجتماعی در پژوهش های داخلی و خارجی می پردازیم.

سرمایه اجتماعی از مفاهیم نوینی است که امروزه در جامعه شناسی، اقتصاد و به تازگی در مدیریت و سازمان به صورت گسترده استفاده شده است. این مفهوم به پیوند ها، ارتباطات میان اعضای یک شبکه به عنوان منبع با ارزش اشاره دارد، که با خلق هنجار ها و اعتقاد متقابل موجب تحقق اهداف اعضا می شود. این سرمایه امروزه نقشی بسیار مهم تر از سرمایه فیزیکی و انسانی در سازمان ها و جوامع ایفا می کند، و شبکه های روابط جمعی و گروهی، انسجام بخش میان انسان ها، انسان ها با سازمان ها و سازمان ها با سازمان ها می باشد و نقش بسیار مهمی در احساس مسئولیت اجتماعی سازمان ها در جوامع ایفا می کند. در حقیقت، اصطلاح سرمایه به ثروت انباشته، به خصوص آنچه برای تولید ثروت بیشتر به کار می رود اطلاق می شود.


همچنین ریشه شناسی کلمه«اجتماعی» در سرمایه اجتماعی به ما کمک می کند تا معنی سرمایه اجتماعی و تفاوت آن با سایر انواع سرمایه بهتر درک شود.کلمه «اجتماعی» یکی از گسترده ترین و کلی ترین صفات زبان انگلیسی است که به چیز های متنوعی مانند انرژی، بیماری ها، بازاریابی و مانند آن اشاره می کند. اسم این صفت، کلمه جامعه است. که از کلمه لاتین«Socius» به معنای «دوست یا رفیق» مشتق شده است. چنین ریشه یابی نشان می دهد که اساساً کلمه«اجتماعی» از پدیده دوستی ناشی شده است، و حاکی از دلبستگی شخصی، همکاری، یکپارچگی، احترام متقابل و احساس منفعت مشترک است. در تعاریف سرمایه اجتماعی و ابعاد و مسائل پیرامون آن توافق و همگونی چندانی وجود ندارد. به طور کلی این زمینه های نظری گسترده و کلی را می توان به عنوان ریشه های نظری سرمایه اجتماعی در نظر گرفت که هنوز هم هریک طرفدارانی دارد، با توجه به سوگیری هایی که در هریک از این نحله ها جریانات فکری وجود دارد، تعاریف نیز متفاوت خواهد بود(بورت،1992: 24 8).

سرمایه اجتماعی با فراهم ساختن زمینه نظارت و کنترل اجتماعی غیراقتدارآمیز بر فرد و جامعه پذیر ساختن وی که از مجرای احترام به عرف، سنت ها، هنجارها و ارزش های اجتماعی حاصل می شود، از یک سو به معنادار ساختن زندگی اجتماعی برای فرد و زمینه سازی مشارکت مثبت و فعال وی در زندگی اجتماعی می پردازد و از سوی دیگر از جهت پیامدهای جمعی و عمومی، موجب سلامت کلی جامعه، پایداری و ثبات اجتماعی می شود(تقی لو، 1385: 240). در واقع، افزایش و انباشت سرمایه اجتماعی سبب پدید آمدن حسن نیت و اعتماد متقابل میان کنشگران می شود، همگرایی و همبستگی اجتماعی آنان را تقویت می کند و با ایجاد رابطه ای پایدار و استوار زمینه همکاری گسترده آنها را برای تحقق هدف های مشترک فراهم می آورد( اجتهادی، 1386: 5).


فهرست مطالب

تعریف نظری سرمایه اجتماعیتعریف عملیاتی سرمایه اجتماعی

فصل دوم ادبیات و پیشینه تحقیق 15
سرمایه اجتماعی 27
2 2 1 سرمایه اجتماعی چیست 27
2 2 2 تاریخچه سرمایه اجتماعی 28
2 2 3 اهمیت سرمایه اجتماعی 29
2 2 4 تئوری پردازان و تعریف آنان از سرمایه اجتماعی 30
2 2 4 1سرمایه اجتماعی از دیدگاه پونتام(1995) 30
2 2 4 2 سرمایه اجتماعی از دیدگاه بوردیو(1990) 31
2 2 4 3 سرمایه اجتماعی از دیدگاه کلمن(1998) 31
2 2 5 تعریف مفهومی سرمایه اجتماعی 32
2 2 6 ویژگی های مفهوم سرمایه در سرمایه اجتماعی 35
2 2 7 انواع سرمایه و رابطه آن با سرمایه اجتماعی 35
2 2 8 سرمایه اجتماعی و سطوح تحلیل آن 37
2 2 9 ابعاد سرمایه اجتماعی 38
2 2 10 گونه های سرمایه اجتماعی 39
2 2 11 مزایای سرمایه اجتماعی 40
2 2 12جنبه های منفی سرمایه اجتماعی 41
2 2 13 عناصر و مؤلفه های سرمایه اجتماعی 42
2 2 13 1 اعتماد اجتماعی 43
2 2 13 2 انسجام اجتماعی 44
2 2 13 3 مشارکت اجتماعی 45
2 2 13 4 تعلق اجتماعی 46
2 2 14 مقایسه سرمایه اجتماعی با دیگر سرمایه ها 48
2 2 15 آیا ارزش های دینی مهم ترین مؤلفه سرمایه اجتماعی است؟ 49
2 4 1 تحقیقات داخلی 64
2 4 2 تحقیقات خارجی 70

منابع فارسی
منابع لاتین


"

مطالب دیگر:
📝دانلود پاورپوینت مدیریت بر مبنای فعالیت📝دانلود پاورپوینت مدیریت تغییر📝دانلود پاورپوینت مدیریت تکنولوژی📝دانلود پاورپوینت تاریخچه، مفاهیم و الگوهای مدیریت استراتژیک📝دانلود پاورپوینت نرم افزار مدیریت پروژه (MSP)📝دانلود پاورپوینت انواع روش های تأمین مالی پروژه📝دانلود پاورپوینت طراحی و توسعه محصول📝دانلود پاورپوینت نهادهای سپرده پذیر📝کتاب سیم‌کشی برق ساختمان‌های تجاری ویرایش پانزدهم (جدیدترین نسخه)📝دانلود آموزش سرماکینزی📝دانلود حل المسائل کتاب دینامیک خاک📝دانلود جزوه درس الگوریتمهای موازی دکتر سعید پارسا + حل تمرینات📝4 دوره سوالات پداگوژی عمومی (مربیگری- فنون تدریس) فنی حرفه ای با پاسخ📝سوالات ریاضی پیشرفته (حساب تغییرات) به همراه حل تشریحی📝دانلود کاربردی ترین فایل های آموزش فلوئنت و گمبیت به زبان فارسی📝دانلودمجله نیویورکفا (نیویورکر فارسی) شماره اول📝Photovoltaic (PV) Solar Energy Equipment in Mexico: A Strategic Reference 2007📝آموزش افزایش لایک و فالور اینستا نامحدود و بدون افزایش فالوینگ📝پکیج آموزشی افزایش لایک فیس بوک📝جزوه فوق تکنیکی و حرفه ای زیست دوم و سوم📝حل تمرین سیستم های فازی و کنترل فازی (تشنه لب)، فصل دوم📝حل تمرین سیستم های فازی و کنترل فازی (تشنه لب)، فصل ششم📝حل تمرین کتاب سیستم های فازی وکنترل فازی تشنه لب فصل 4📝دانلود مجله نیویورکفا (نیویورکر فارسی) شماره سوم📝جواب تمرینات کتاب 3 American English File Workbook