نمایش فایل(مبانی نظری و پیشینه تحقیق ساختار سرمایه وعوامل موثر بر سا ختار سرمایه)

فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق ساختار سرمایه وعوامل موثر بر سا ختار سرمایه دارای 45 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصپیشینه و مبانی نظری ساختار سرمایه وعوامل موثر بر سا ختار سرمایه ,مبانی نظری ساختار سرمایه وعوامل موثر بر سا ختار سرمایه ,پیشینه نظری ساختار سرمایه وعوامل موثر بر سا ختار سرمایه ,پیشینه و مبانی نظری ,ساختار سرمایه وعوامل موثر بر سا ختار سرمایه|31011033|rfj40085906|آر اف
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق ساختار سرمایه وعوامل موثر بر سا ختار سرمایه را مشاهده می نمایید.

فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق ساختار سرمایه وعوامل موثر بر سا ختار سرمایه
دارای 45 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.


توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

-1- مقدمه11
2-2- مباني نظري 11
2-2-1- ساختار سرمایه11
2-2-2- عوامل موثر بر تصمیمات ساختار سرمایه 13
2-2-3- تئوری ساختار سرمایه19
2-2-3-1- نظریه سنتی 21
2-2-3-2- دیدگاه مودیلیانی و میلر22
2-2-3-3- تئوری موازنه ایستا 23
2-2-3-4- تئوری سلسله مراتبی 25
2-2-3-5- تئوری عدم تقارن اصلاعاتی26
2-2-3-6- نظریه هزینه های نمایندگی بدهی 27
2-2-3-7- مذاکره مجدد و انحلال شرکت 28
2-2-3-8- نظریه صلاحدید مدیریت 29
2-2-4- بازده سرمایه گذاری29
2-2-5- بازده غیر عادی31
2-3- پیشینه پژوهش32
2-3-1- پژوهش‌های خارجی32
2-3-2- پژوهش‌های داخلی37
2-4- خلاصه فصل39

2-1- مقدمه
هدف شرکت های سهامی و مدیران آن ها حداکثر کردن ارزش حقوق صاحبان سهام و به عبارت دیگر حداکثر نمودن ارزش شرکت و سهام آن است. این حداکثر سازی مستلزم به کارگیری بهینه منابع مالی و کسب بازده و ریسک متناسب است. موضوع ساختار سرمایه و ترکیب بهینه آن و به عبارت دیگر تامین مالی شرکت از منابع مختلف، مبحثی است که نخستین بار توسط مودیلیانی و میلر در سال 1958 مطرح شده و از آن زمان تاکنون مبنای بسیاری از تحقیقات مالی قرار گرفته است و بعضا تحقیقات مذکور منتج به ارائه تئوری های جدید نیز شده است. با وجود اینکه تحقیقات زیادی در مورد ساختار سرمایه صورت گرفته است، اما هنوز موضوع ساختار سرمایه از جمله مباحث مدیریت مالی است که تاکنون هیچ راه حل قطعی و روشنی برای آن ارائه نشده است.

در این فصل مبانی نظری و پیشینه پژوهش تشریح می شود. در بخش مبانی نظری، به تشریح نظریه های موجود پیرامون ساختار سرمایه، بازده سرمایه گذاری و عوامل موثر بر آن و بازده غیر عادی پرداخته می شود. در ادامه خلاصه ای از پژوهش های داخلی و خارجی پیشین مرتبط با موضوع پژوهش و در پایان خلاصه ای از فصل بیان می شود.

2-2- مبانی نظری
2-2-1- ساختار سرمایه
نظریه پردازان مالی تعاریف مختلفی از ساختار سرمایه ارائه کرده اند که هر یک از این تعاریف جنبه ای از روش های تامین مالی را به عنوان ساختار سرمایه بیان می کند.

کوپر (1983) ساختار سرمایه را به عنوان نسبت اوراق بهادار قدیمی تر (دارای رتبه بیشتر) به جمع سرمایه گذاری ها تعریف می کند. هازی (1999) اعتقاد دارد که ساختار سرمایه تعادل بین بدهی ها و دارایی ها، ماهیت دارایی ها و ترکیب استقراض شرکت ها بوده و ترکیبی از سهام عادی، سهام ممتاز و زیر مجموعه های مرتبط با آن، سود انباشته و بدهی های بلند مدتی است که واحد تجاری برای تامین مالی دارایی های خود از آن ها استفاده می کند.

بلکویی (1999) ساختار سرمایه را ادعای کلی بر دارایی های شرکت معرفی می کند. وی ساختار سرمایه را شامل اوراق بهادار منتشر شده عمومی، سرمایه گذاری خصوصی، بدهی بانکی، بدهی تجاری، قراردادهای اجاره و... می داند که معمولاً از طریق نسبت هایی مانند نسبت بدهی به مجموع دارایی ها، نسبت حقوق صاحبان سهام به مجموع دارایی ها و نسبت بدهی ها به حقوق صاحبان سهام اندازه گیری می شود.

مودیلیانی و میلرکه از این پس آن ها را به صورت (MM) نشان می دهیم، در سال 1958، شالوده نظریه ای را با تدوین الزامات تعادل بازار برای خط مشی بدهی بهینه، پی ریزی کردند. آن ها نشان دادند که اگر خط مشی سرمایه گذاری های شرکت را ثابت فرض کنیم، با صرف نظر کردن از مالیات ها و هزینه های قرارداد، خط مشی تامین مالی شرکت بر ارزش جاری بازار آن بی تاثیر است . فرضیه عدم ارتباط ساختار سرمایه آن ها نشان می دهد که انتخاب خط مشی تامین مالی شرکت نمی تواند ارزش شرکت را تغییر دهد، مگر آنکه بر توزیع احتمال کل جریان های نقدی شرکت اثر بگذارد. با وجودی که (MM) برای همیشه نقش تحلیل اقتصادی رادر بحث ساختار سرمایه تغییر دادند، اما مطالعات آن ها، با خط مشی تامین مالی مورد عمل درشرکت در تعارض است.
فرضیه بی ارتباطی مودیلیانی و میلر حاکی از آن است که خط مشی های تامین مالی تنها وقتی بر ارزش شرکت اثر می کند که تغییری در جریان های نقدی شرکت ایجاد شود. تحلیل اولیه روی این پرسش هنجاری که (( نسبت بهینه بدهی به سرمایه چگونه تامین می شود؟ )) بر نظریه مودیلیانی و میلر مبتنی بود که می گفت خط مشی سرمایه گذاری و خط مشی تامین مالی از یکدیگر متمایز است. اگر خط مشی سرمایه گذاری کلاً ثابت فرض شود، تحلیل عوامل موثر بر جریان های نقدی از قبیل وجود پیامدهای مهم مالیاتی، وجود هزینه های عمده قرارداد و نمایندگی و سایر وابستگی های متقابل بین انتخاب خط مشی تامین مالی و سرمایه گذاری تمرکز می یابد؛ مودیلیانی و میلر(1963) استدلال می کردند که چون در محاسبه مالیات بر درآمد شرکت، پرداخت های بهره کسر می شود، هرقدر در ساختار سرمایه بدهی بیشتر باشد، بدهی مالیاتی شرکت کمتر و جریان نقدی بعد از مالیات آن بیشتر می شود و ارزش بازار شرکت افزایش می یابد.(MM) در مدل مالیاتی خود نشان دادند که مالیات در شرکت ها باعث ایجاد یک رابطه مثبت بین جهت تغییرات اهرم مالی و قیمت سهام می شود. بر اساس تئوری MM، هر شرکتی که مالیات می پردازد، از مزیت استقراض بهره مند می شود، هر چه نرخ نهایی مالیات زیادتر باشد ، نفع حاصل شده بیشتر خواهد بود.


مطالب دیگر:
📖پاورپوینت مطالعه هندسه فراکتال📖پاورپوینت هندسه فراکتال📖پاورپوینت مطالعه فراکتال ها📖پاورپوینت شناخت کاروانسرای وزیر📖پاورپوینت مطالعه خانه رجائی📖پاورپوینت روانشناسی رنگ در تبليغات📖ضوابط و استاندارد کامل فضاهای مسکونی ویلایی📖پروژه آموزشی شناخت بنای آدریان📖طرح حفاظت و مرمت دروازه شرقی ضلع شمالی کاخ صدستون📖جزوه آموزشی مفاهیم احساسی رنگ📖جزوه آشنایی با شهر یزد و بادگیرهای این دیار📖مطالعه و تحلیل پارک دانشجو📖جزوه آموزشی سقف های کوبیاکس📖پاورپوینت تحلیل فضای شهری📖پاورپوینت فرانک گهری- معماری پسماندها📖پاورپوینت اصول و ضوابط طراحی مجتمع های تجاری📖پاورپوینت روستای اردبیلک📖پاورپوینت شهرک اکباتان📖پاورپوینت مطالعه بتن الیافی📖پاورپوینت مطالعات توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی📖پاورپوینت حمام سنتی📖پاورپوینت فضای سبز📖پاورپوینت توصیف مجتمع تجاری📖پاورپوینت بیونیک و بیومیمتیک📖پاورپوینت ابزار شناسی و بگارگیری فنون مرمت